Logo mediarun.pl

aktualizacja:

10:32

Krystyna Czubówna w kampanii o zielonym Bytomiu (wideo)
32759

O tym mniej znanym - zielonym obliczu miasta Bytom - dowiedzieć się można z najnowszego filmu zrealizowanego przez OPENgroup na zlecenie tamtejszego Urzędu Miejskiego.

Miechowicka Ostoja Leśna, to obszar, który decyzją Rady Miejskiej Bytomia z dnia 25 stycznia 2012 roku objęty został ochroną prawną. Położony w północno-zachodniej części Bytomia, 305-hektarowy kompleks leśny, wyróżnia się walorami przyrodniczymi, na jego terenie znajdują się również obiekty przedstawiające wartość historyczną.

15-minutowa produkcja, poświęcona Miechowickiej Ostoi Leśnej, swoją sieciową premierę miała w piątek 28 grudnia. Prace nad filmem trwały od kwietnia do listopada 2012 roku.

Urząd Gminy w Bytomiu powierzył firmie OPENgroup całkowitą produkcję filmu: od przygotowania koncepcji, poprzez stworzenie scenariusza i nagranie materiałów zdjęciowych, po montaż i udźwiękowienie oraz postprodukcję całości materiału. Film ukazał się także na płytach DVD. Do zaprezentowania walorów bytomskich kompleksów leśnych skorzystano z oktokoptera (mini-helikoptera z zamontowaną kamerą), a także ze slajdów kamerowych oraz animacji 3D. O to, aby informacje o Miechowickiej Ostoi Leśnej przekazane były w sposób ciekawy, zadbała Krystyna Czubówna.

Strona główna
Powered by Pulsar Mobile